Корпорація рішень

Копірайтинг чи Рерайтинг?

06.10.2011

З розвитком технологій, діяльність успішного бізнесу не можлива без веб-сайту, друкованої продукції, презентаційних матеріалів. Відтак для їх наповнення потрібні якісні тексти, а отже копірайтинг або рерайтинг. Ці поняття зрозумілі для нас, і ми хочемо, щоб їх розуміли й Ви. Тож давайте розбиратися в термінах.

Копірайтинг

Копірайтинг походить від англійського (copywriting) та дослівно означає написання тексту.
Фактично копірайтинг – це професійна діяльність зі створення унікальних текстів різного жанру та на різну тематику для: формування позитивного іміджу, збільшення продажів, реклами товарів чи послуг. Це може бути як рекламна стаття, прес-реліз, легенда так і будь-який інформаційний матеріал про товар, компанію чи персону, який допоможе створити потрібну репутацію. Головні моменти, які варто врахувати при виборі копірайтера – доступний стиль та чітке розуміння завдань, які стоять перед текстом.

Рерайтинг

Рерайтинг походить від англійського (rewriting) та означає переписування тексту.
Рерайтинг замовляють, коли потрібен текст загального інформаційного спрямування на популярну тематику, але унікальний для пошукових систем. Тож головні вимоги до рерайтера – вміння цікаво подати раніше вже написану інформацію: з використанням інших формулювань, але без зміни суті та не порушуючи авторських прав. Зазвичай рерайтинг використовують для того, щоб оновити сайт, або наповнити стрічку новин.

Що обрати?

Копірайтинг і Рерайтинг — це два безпосередні напрямки, за допомогою яких можуть бути написані тексти для наповнення вашого сайту чи поліграфії. Можливо, на перший погляд різницю між ними відчути важко, бо у будь-якому випадку ви отримуєте унікальний текст. Однак, окрім градації цін між копірайтингом і рерайтингом є й більш суттєві відмінності.
Найголовніша з них – контакт із цільовою аудиторією.

Щоб ви не обрали, пам’ятайте: якісні тексти – це свого роду візитівка Вашого бізнесу, здатна збільшити продажі та привабити замовника. Саме тому роботу над ними варто довіряти виключно професіоналам.

Читайте також: