Корпорація рішень

Нові правила обміну валюти

24.10.2011

З 28 жовтня 2011 року вступає в силу постанова правління Національного банку України від 11 жовтня 2011 №364 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Відповідно до неї, продаж валюти одній особі на суму понад 150 тисяч гривень за одну добу забороняється. Інші ж операції на суму понад 150 тисяч гривень здійснюються відповідно до законодавства України з ідентифікацією фізичної особи.

Зокрема, клієнт банку повинен пред’явити документ, який засвідчує його особу при виконанні таких операцій:

При цьому працівник банку зобов’язаний занести в документ про операцію: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) клієнта; серію і номер документа; дату та орган його видачі.

Також він зобов’язаний зробити ксерокопію документа, який засвідчує резидентність клієнта банку та містить дані щодо його ідентифікації. Ксерокопія при цьому завіряється штампом фінустанови та зберігаюється в документах впродовж дня.

При купівлі готівкової іноземної валюти за готівкові гривні копіювання документа, що посвідчує особу забороняється. У квитанції потрібно лише вказати дані щодо ідентифікації клієнта.

Вимоги про пред’явлення документів не поширюються на операції через банкомати.