Корпорація рішень

Контролюючі органи: правила виживання

09.10.2011

Сьогодні в Україні є близько тридцяти контролюючих органів, які при перевірках діяльності підприємців мають право накладати санкції. У переліку їхніх працівників – ревізори податкової служби, пенсійного фонду, КРУ, санепідемстанції, органів пожежного нагляду, митної служби, Антимонопольного комітету, інспекцій цін, праці, охорони праці, а також правоохоронні органи тощо. Витримати усі ці перевірки дуже непросто навіть за умови належного ведення бізнесу, коли приховувати нічого.
Перевірка здатна виявити слабкі місця підприємця, ставши благодатним ґрунтом для порушення його прав. Перевіряючі, нерідко, діють в особистих інтересах, що супроводжується корупційними діями та перевищеннями повноважень.
Узагальнивши норми законодавства, які регламентують діяльність контролюючих органів, перевірки можна поділити на ті, що відбуваються в межах планових заходів (із завчасним попередженням про це підприємця), й оперативні (відбуваються несподівано, без будь-яких попереджень чи повідомлень). Саме другий тип є найбільш стресовим для підприємця та потребує певних знань та навиків. Ось кілька нюансів, про які не завадить знати підприємцю:

Читайте також: