Корпорація рішень

ВРУ визначила підприємців, які можуть бути спрощенцями

24.10.2011

Верховна Рада України визначила групи підприємців, які працюватимуть за спрощеною системою оподаткування. Відповідний законопроект був прийнятий в цілому 20 жовтня 2011 року. За внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва) проголосували 264 депутати.

Зокрема за спрощеною системою оподаткування зможуть працювати чотири категорії суб’єктів малого підприємництва:

До першої групи включені підприємці з оборотом, що не перевищує 150 розмірів мінімальної заробітної плати (встановленої на 1 січня податкового (звітного) року), які не використовують працю найманих працівників. Вони можуть здійснювати виключно роздрібний продаж товарів на ринках або здійснювати побутові послуги населенню і будуть сплачувати від 1% до 10% розміру мінімальної заробітної плати (від 10 до 100 гривень) на місяць.

До другої групи належать підприємці з оборотом, який не перевищує 1000 розмірів мінімальної заробітної плати (до 1 мільйона гривень) з правом найму до 10 осіб. Вони можуть здійснювати господарську діяльність з виробництва й продажу товарів, а також надавати послуги населенню та платникам податків, які застосовують спрощену систему оподаткування.  Розмір податку для них складатиме від 2% до 20% розміру мінімальної заробітної плати (від 20 до 200 гривень), залежно від рішення місцевої ради.

До третьої групи входять фізичні особи-підприємці з оборотом, який не перевищує 3000 розмірів мінімальної заробітної плати (до 3 мільйонів гривень) з правом найму до 10 осіб. Їх податок складе: 3% від доходу – для платників ПДВ, і 5% з доходу – для неплатників ПДВ.

До четвертої групи належать юридичні особи з оборотом до 5000 розмірів мінімальної заробітної плати (до 5 мільйонів гривень) з правом найму до 50 осіб. Для них податок складе: 3% від доходу – для платників ПДВ, і 5% з доходу – для неплатників ПДВ.

НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Юридичні та фізичні особи, які здійснюють  діяльність у сферах:

Також, відмовили в спрощенці фізичним особам-підприємцям, які здійснюють наступну діяльність:

Не можуть бути спрощенцями й: