Корпорація рішень

Схвалено модельний статут для ТзОВ

30.11.2011

Кабінет міністрів  затвердив модельний статут товариства з обмеженою відповідальністю. Згідно постанови №1182 модельний  статут від 16 листопада 2011 року вже можна застосовувати на практиці.  У затвердженому статуті містяться  загальні положення про статус товариства, його учасників, статутний фонд, майно, прибуток і порядок його використання. Крім того, у законі прописано функції органів товариства: загальних зборів, виконавчого органу, а також ревізійної комісії та порядок припинення товариства.

Варто зазначити, що у третьому пункті вищезгаданого статуту передбачено, що у рішенні про створення ТзОВ засновники повинні будуть зазначати усю необхідну інформацію, яка раніше зазначалася у самому статуті. Мова йде про вид, найменування, місцезнаходження, предмет і мету діяльності, склад засновників та учасників, розмір статутного капіталу, розміри часток учасників та порядок внесення ними внесків.

Що стосується вже зареєстрованих суб’єктів, то вони мають право перейти на роботу на основі модельного статуту, а юридичні особи, які працюють за модельним статутом, у разі потреби внесення змін до регулювання своєї діяльності, у будь-який момент можуть затвердити на зборах учасників власний статут.

До речі, нагадуємо, що з 28 серпня 2011 року діє Закон №3262-VI Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної  реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту.  Закон вніс зміни до низки законодавчих актів, що запроваджують принцип державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту. Відтак, згідно зі змінами, що внесені Законом до Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України учасники товариства можуть приймати рішення про ведення діяльності товариства відповідно до  модельного статуту.