Корпорація рішень

Суди зможуть використовувати регіональні мови

15.12.2011

У судах поряд з державною дозволено використовувати регіональні мови та мови нацменшин. Відповідне рішення за поданням 54 народних депутатів 13 грудня ухвалив Конституційний Суд України.

«Підстав для визнання неконституційними положень частини 4, 5 статті 12 закону „Про судовий устрій і статус суддів“ про використання у судах разом із державною регіональних мов або мов національних меншин відповідно до Закону України „Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин“ у порядку, встановленому процесуальним законом, немає», — зазначено у рішенні.

Нагадаємо, це не єдиний прецедент, який розширює сферу застосування регіональних мов. У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 9073 від 26.08.2011 народних депутатів фракції Партії регіонів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка «Про основи державної мовної політики». Вони пропонують надати статус регіональної будь-якій з мов, якщо кількість її носіїв складає 10 відсотків і більше чисельності населення. В окремих випадках, за рішенням місцевої ради, «такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої складає менше 10 відсотків населення відповідної території», – йдеться в законопроекті.

При цьому, за словами авторів, жодне з положень цього законопроекту не повинне тлумачитися як таке, що створює перешкоди для використання державної мови.