Корпорація рішень

Зарплата лікаря враховуватиме обсяг та якість роботи

26.12.2011

Порядок нарахування зарплати лікарям первинної ланки з 2012 року може відчутно змінитися. Про це під час інтернет-конференції повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов.

За його словами, перше, чого торкаються зміни – первинна ланка, тобто та, яка перебуває безпосередньо поряд з місцем проживання людини, або поруч із тим лікарем, у якого вона хоче обслуговуватись. При цьому найскладнішим моментом в плані теоретичних напрацювань виявилася розробка  механізму стимулювання та нарахування зарплати таким лікарям.

«Сьогодні ми вже визначилися і вирішено, що кінцева сума заробітної плати буде враховувати обсяг виконаної роботи та її якість. Таким чином, окрім гарантованої зарплати, лікар отримає надбавку за якість, виходячи з віково-статевої структури населення», -  зазначив Олександр Толстанов.

Також він повідомив, що Міністерством вже прописано порядок вибору лікаря первинної ланки. «Це виглядає наступним чином: все населення за місцем проживання поділяється і автоматично закріплюється за певним лікарем. Для тих, хто хоче обслуговуватись в іншого лікаря, не за місцем проживання слід підійти до нього та оформити реєстраційні документи», – пояснив заступник міністра охорони здоров’я України.