Корпорація рішень

Визначено граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу

12.01.2012

Президент України підписав Закон №4191-VI «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах». Про це повідомила прес-служба глави держави.

Закон  встановлює  граничний розмір компенсації витрат на правову  допомогу   під   час   розгляду   судами   цивільних   та адміністративних справ. Відповідно до нього розмір компенсації стороні, на користь якої прийнято рішення у цивільних справах,  не може перевищувати   40   відсотків   встановленої  законом  місячної мінімальної заробітної плати за годину участі  особи,  яка надавала правову допомогу в судовому засіданні та під час вчинення окремих процесуальних дій  поза  судовим  засіданням  і під  час ознайомлення  з  матеріалами  справи  в  суді.

Якщо ж сторона, що програла у цивільній чи адміністративній справі,   звільнена   від   оплати   витрат  на  правову  допомогу, то компенсація витрат стороні,  на  користь  якої ухвалено  судове рішення, виплачуватиметься за рахунок  державного  бюджету. При цьому її розмір не  перевищуватиме 2,5  відсотка встановленої  законом  місячної мінімальної заробітної плати за годину участі особи,  яка надавала правову допомогу в судовому засіданні та під час вчинення окремих процесуальних дій.

Закон набирає чинності з 1 січня 2012 року.