Корпорація рішень

Розміри соціальних допомог зазнають змін

17.01.2012

Затвердження закону «Про Державний бюджет України на 2012 рік» автоматично змінює розміри деяких соцдопомог, адже розрахунок відбуватиметься виходячи з нових прожиткових мінімумів. Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Розмір прожиткового мінімуму

Так, місячний прожитковий мінімум на одну особу в 2012 році становитиме: з 1 січня – 1017 гривень, з 1 квітня – 1037 гривень, з 1 липня – 1044 гривні, з 1 жовтня – 1060 гривень, з 1 грудня – 1095 гривень.

Трохи інші цифри для основних соціальних і демографічних груп населення:

Розміри соціальних спомог визначатимуться у відсотковому відношенні відповідно до затверджених мінімумів, з урахуванням їх підвищення кожного кварталу.

Допомога при народженні дитини

З 1 січня набули чинності зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо виплати одноразової допомоги при народженні дитини. Відтепер, ця допомога надаватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму, а не в розмірах сталої величини, як це було раніше. Розмір допомоги визначається:

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини. Решта її суми буде виплачуватись на першу дитину впродовж наступних 24 місяців; на другу дитину – 48 місяців; на третю і кожну наступну – 72 місяців.

Виплата допомоги припиняється у разі:

Розмір надбавки по догляду за інвалідом з дитинства

З 1 січня 2012 року набули чинності зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», в частині встановлені розміру надбавки по догляду за інвалідом з дитинства І групи, яка тепер розділена на дві підгрупи «А» і «Б».

Так, згідно статті 3 цього закону громадяни віднесені до підгрупи «А» отримуватимуть розмір надбавки в сумі – 75%, а підгрупи «Б» – 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, станом на сьогодні ця сума складає 616,5  та 411 гривень. Відповідність до підгрупи встановлюється Медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

Надбавка на догляд призначається разом із державною соціальною допомогою інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, у розмірі:

Щоб оформити вказані та інші види соціальних допомог, слід звертатись у «Єдині приймальні» районних відділів соціального захисту за місцем реєстрації.