Корпорація рішень

Вступив в силу закон про декриміналізацію економічних правопорушень

18.01.2012

З 17 січня набув чинності закон про декриміналізацію економічних злочинів. Закон №4025-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності» був прийнятий 15 листопада Верховною Радою України та підписаний главою держави 13 грудня 2011 року.

Відповідно до нього, 17 складів злочинів декриміналізуються, а за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі вводиться санкція у вигляді штрафу. Простіше кажучи, за майнові збитки відтепер каратимуть в майновий спосіб, шляхом погашення завданих збитків. Однак, у випадку несплати штрафу в строк, встановлений судовим рішенням, він може бути замінений судом на інше покарання.

Крім того, набрання законом чинності означає закриття всіх кримінальних справ, які розслідуються правоохоронними органами або розглядаються судами, а також звільнення осіб, засуджених за їх вчинення.

Законом передбачено, що у справах про господарські правопорушення пропонується використовувати запобіжний захід у вигляді застави. При цьому сума застави становитиме від 5 до 17 тисяч гривень, а також від 17 до 76,5 тисяч гривень (за тяжкі правопорушення), або від 76,5 до 289 тисяч гривень (за особливо тяжкі правопорушення у господарській сфері). Закон також встановлює, що взяття під варту не може бути застосовано до раніше несудимих осіб, підозрюваних або обвинувачених у скоєнні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років. Вийняток становлять випадки, коли ці особи ховаються від органів слідства або перешкоджають розслідуванню справи.