Корпорація рішень

Автоінспекція арештовуватиме автомобілі боржників

09.02.2012

Відтепер Державтоінспекція зможе арештовувати автомобілі боржників, оголошені в розшук. Згідно з постановою від 25.01.2012 року №54 Кабінет Міністрів доповнив Порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках нормою, що розширює повноваження ДАІ.

Зокрема, в разі виявлення транспортного засобу  боржника, який оголошений в розшук відповідно до статті 40 Закону “Про виконавче провадження”, співробітник Державтоінспекції зобов’язаний негайно тимчасово затримати такий транспортний засіб і доставити його на спеціальний майданчик чи стоянку.
Такі дії працівників ДАІ повинні відбуватися в присутності 2-х свідків і представника підприємства, установи чи організації, яка доставляє транспортний засіб на спецмайданчик чи стоянку, Відтак, складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу.
Крім того, Державтоінспекція повинна повідомити про таке тимчасове затримання, державного виконавця впродовж 3-х діб. Відповідно до постанови, повернення тимчасово затриманого авто може здійснюватися лише на вимогу державного виконавця.
Нагадаємо,що автомобіль вважається оголошеним у розшук після винесення про це постанови державного виконавця.