Корпорація рішень

Депутати прийняли проект Кримінально-процесуального кодексу за основу

09.02.2012

Верховна Рада  в першому читанні прийняла проект нового Кримінально-процесуального кодексу України. Його підтримали 253 народних депутати.

Керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов, що представив проект кодексу, нагадав що в Україні діє Кримінально-процесуальний кодекс ще  1960-го року. Крім того, Портнов уточнив, що законопроект пройшов два розгляди у Раді Європи. Відтак, сьогодні пропонується введення інституту домашнього арешту, активне застосування судом застави, суттєве скорочення повноважень прокурора.

Радник Президента наголосив, що “в Україні більше не може пролунати таке словосполучення як “порушення кримінальної справи… Тепер тільки заява про злочин і одразу розслідування”.

Що ж до строків  розслідування, то вони не будуть більше 2-х місяців, по тяжким злочинам строк може бути продовжений до 12 місяців, не тяжким – 7 місяців.

Варто зазначити, що Україна обирає континентальну модель суду присяжних – три судді та три присяжних. Цей суд буде застосовуватися для осіб, яким присуджується довічне позбавлення волі. Згідно з висновками профільного комітету Верховної Ради, озвученими в сесійному залі, проект кодексу потребує “суттєвого доопрацювання”.