Корпорація рішень

Податкова роз’яснила тонкощі застосування спрощенної системи оподаткування

23.02.2012

Податкова служба надала роз’яснення щодо можливості бути платником єдиного податку для підприємців, які займаються діяльністю з надання в оренду нерухомості.

Про це йдеться в затвердженій Наказом ДПСУ № 136 від 20.02.2012 року узагальнюючій податковій консультації щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізичними особами-підприємцями, які здійснюють діяльність з надання нерухомого майна в оренду. В  роз’ясненні наголошується на тому, що фізичні особи-підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів, не можуть бути платниками єдиного податку.

Отже, якщо площа майна, яке належить на правах власності фізичній особі та надається в оренду (частина здається фізичною особою-підприємцем, а частина фізичною особою – не суб’єктом господарювання), перевищує норми, встановлені пп. 3 п. 291.5 ст. 291 Кодексу, то така фізична особа-підприємець, що здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Зазначене не забороняє фізичній особі-підприємцю здійснювати цю діяльність на загальній системі оподаткування.