Корпорація рішень

Депутати скасували “бонус-малус”

20.03.2012

Верховна Рада прийняла  Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

Із Закону “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” виключаються  всі норми, що стосуються системи “бонус-малус”, що заохочує страхувальників, з якими не відбулося жодного страхового випадку, зменшенням їхньої страхової премії і “штраф” порушників правил дорожнього руху  надбавками до страхової премії.

Основною метою системи є підвищення зацікавленості в акуратному водінні, поліпшення обліку індивідуальних ризиків. Крім того, використання системи може служити знаряддям маркетингової політики страхової компанії.

Закон пропонує прямо заборонити страховику встановлювати, а так само пропонувати встановити розмір страхового платежу, розрахований іншим спосіб, ніж передбачено законом.

Ним передбачається також, що договір страхування продовжує діяти і при зміні власника транспортного засобу. Так, при відчуженні автомобіля права і обов’язки за договором страхування перейдуть до нового власника, те ж саме відбудеться і при спадкуванні, а також при припинення юридичної особи в разі наявності правонаступника.

З Закону “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” також пропонують виключити норму про те, що для транспортних засобів, які не беруть участі в дорожньому русі, укладання договору страхування є необов’язковим.

Відтак, мінімальний розмір страхового відшкодування (регламентної виплати) за шкоду, пов’язану з лікуванням потерпілого, за Законом становить 1/30 від розміру мінімальної місячної заробітної плати, встановленої законодавством на дату настання страхового випадку, за кожний день лікування, підтверджений закладом охорони здоров’я. Законом встановлено мінімальний розмір страхового відшкодування (регламентної виплати) за шкоду, пов’язану з постійною втратою працездатності потерпілим внаслідок ДТП.

Наголосимо, що відтепер для визнання транспортного засобу фізично знищеним згоди власника більше не буде потрібно. І, якщо за діючими нормами, в разі невизнання власником факту знищення транспортного засобу, відшкодування шкоди виплачується у розмірі, що відповідає вартості транспортного засобу до ДТП і витрат по евакуації транспортного засобу з місця ДТП, то Законом передбачена виплата тільки різниці між вартістю транспортного засобу до та після ДТП, а також витрати по евакуації транспортного засобу з місця ДТП.