Корпорація рішень

Гарантована сума відшкодування вкладу – 150 тисяч гривень

27.03.2012

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб офіційно заявив про те, що гарантована сума відшкодування вкладів залишається на рівні 150 тисяч гривень. Про це повідомила прес-служба Фонду.

«З ухваленням Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23 лютого 2012 № 4452-IV порядок встановлення гарантованої суми відшкодування не зміниться й Фонд гарантує кожному вкладнику відшкодування коштів за його вкладами, але не більше суми, встановленої адміністративною радою Фонду, яка на сьогоднішній день становить 150 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

Крім того, відповідно до нового закону, термін здійснення виплати відшкодування скорочується з 2 місяців до 7 днів із дня ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку. Скорочується й термін дії тимчасової адміністрації: з 1 року до 3 місяців, а для системоутворюючих банків – із 18 до 6 місяців.

У Фонді також повідомили, якщо в період дії тимчасової адміністрації вкладник протягом 7 робочих днів із дня закінчення строку дії договору або вкладу до запитання не зможе отримати свій вклад та відсотки, то для забезпечення виплат такому вкладнику в межах гарантованої суми позику банку видаватиме Фонд.

Як відомо,  23 лютого Верховна Рада України прийняла  Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», після чого 19 березня його підписав Президент. Закон набуде чинності через шість місяців з моменту його публікації.