Корпорація рішень

Кабмін визначив частоту перевірок Держархбудінспекції в житловій сфері

03.04.2012

28 березня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 259 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у житловій сфері та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)». Повідомлення про це з’явилося сьогодні, 3 квітня, на урядовому порталі.

Згідно з постановою, суб’єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику – високого, середнього та незначного.

До високого ступеню ризику належать суб’єкти, які надають послуги з утримання аварійних будинків, споруд і їх прибудинкових територій або здійснюють управління ними, або провадять господарську діяльність, пов’язану з побутовими відходами.

До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику відносяться ті, які надають послуги з утримання будинків, споруд, що не належать до аварійних, провадять господарську діяльність з прибирання і вивезення снігу, посипання частини протиожеледичними сумішами прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, а також вони провадять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна.

До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать ті, що не підпадають під критерії суб’єктів господарювання з високим та середнім ступенями ризику.

Відповідно до постанови Держархбудінспекція має здійснювати контроль за господарствами з високим ступенем ризику не частіше, ніж один раз на рік, із середнім – не частіше, ніж один раз на 2 роки, з незначним – не частіше, ніж один раз на три роки.