Корпорація рішень

З 1 квітня про розрахунки з паркувальником готівкою можна забути

06.04.2012

З квітня цього року купівля паркувальних талонів в Україні дозволена лише у безготівковій формі та через спеціальні термінали для оплати (паркомати). Якщо подібних пристроїв на майданчиках для паркування не встановлено, то паркуватися можна безкоштовно. Здійснення будь-яких розрахунків за паркування готівкою – заборонено.

Це випливає зі змін, внесених до Правил паркування транспортних засобів постановою Кабінету Міністрів № 89 від 16 січня 2012 року. Відповідно до цих змін у пункті 29 урядової Постанови № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів» від 3 грудня 2009 року тепер зазначено, що «Сплата вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування здійснюється:

У разі сплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через автоматичний в’їзний термінал користувач отримує паркувальний талон, на якому зазначено час в’їзду на майданчик для паркування, та сплачує за час паркування на автоматичному виїзному терміналі відповідно до паркувального талону з отриманням фіскального чека». Детальніше з документом можна ознайомитись тут http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1342-2009-%D0%BF.

До ігнорування поборів паркувальників на свойї сторінці в Facebook закликав і прем’єр-міністр Микола Азаров. «Хочу всіх запевнити, що постанову ПКМУ № 1342 не буде скасовано. Ми твердо стоїмо на позиції, що паркомати мають бути встановлені у всіх містах України. Також хочу звернути увагу всіх, що водії можуть не платити паркувальникам, оскільки ці дії розглядаються як незаконні», – зазначив голова уряду.

Нагадаємо, спочатку оплату за паркування через термінали ввели ще 1 січня 2012 року, але незабаром повернули старі правила, оскільки в регіонах не встигли наставити автоматів.

 

 

Читайте також: