Корпорація рішень

Зросли розміри соціальних допомог

04.04.2012

З 1 квітня в Україні зросли прожиткові мінімуми. З огляду на це, зміняться й розміри державних соціальних допомог. Затвердження закону «Про Державний бюджет України на 2012 рік» автоматично змінює розміри деяких соцдопомог, адже розрахунок відбуватиметься виходячи з нових прожиткових мінімумів. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Так, місячний прожитковий мінімум на одну особу з 1 квітня становитиме 1037 гривень. Трохи інші цифри для основних соціальних і демографічних груп населення:

Розміри соціальних допомог визначатимуться у відсотковому відношенні відповідно до затверджених мінімумів, з урахуванням їх підвищення кожного кварталу.

Допомога при народженні дитини

З 1 січня набули чинності зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо виплати одноразової допомоги при народженні дитини. Відтепер, ця допомога надаватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму, а не в розмірах сталої величини, як це було раніше. Розмір допомоги визначається:

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини. Решта її суми буде виплачуватись на першу дитину впродовж наступних 24 місяців; на другу дитину – 48 місяців; на третю і кожну наступну – 72 місяців.

Виплата допомоги припиняється у разі:

Розмір надбавки по догляду за інвалідом з дитинства

З 1 січня 2012 року набули чинності зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», в частині встановлені розміру надбавки по догляду за інвалідом з дитинства І групи, яка тепер розділена на дві підгрупи «А» і «Б».Так, згідно статті 3 цього закону громадяни віднесені до підгрупи «А» отримуватимуть розмір надбавки в сумі – 75%, а підгрупи «Б» – 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідність до підгрупи встановлюється Медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

Надбавка на догляд призначається разом із державною соціальною допомогою інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, у розмірі:

Куди звертатись?

Щоб оформити вказані та інші види соціальних допомог, слід звертатись у «Єдині приймальні» районних відділів соціального захисту за місцем реєстрації, які з березня працюють за розширеним графіком: понеділок-четвер з 08:00 год. до 19:00 год., в п’ятницю з 09:00 год. до 16:45 год.

Окрім того, діють послуги «запис на прийом по телефону» та «запис на прийом по Інтернету» через сайт «Львів соціальний».

Контакти відділів управління соціального захисту в районах Львова:

 

Читайте також: