Корпорація рішень

Єдиноподатникам нагадали про внески

07.05.2012

Пенсійний фонд України оприлюднив листа від 02.04.2012 року N 7619/03-30 відповідно до якого платники єдиного податку, що перебувають на лікарняному або у відпустці, зобов’язані сплачувати внески до Пенсійного.

У документі йдеться, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” фізичні особи підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені платниками єдиного внеску.

При цьому розмір цього внеску розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати за кожний місяць впродовж усього періоду, коли підприємець був платником єдиного податку.

Тому норми Податкового Кодексу, якими визначається право не сплачувати єдиного податку на час відпустки впродовж одного календарного місяця на рік, а також за період хвороби (підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності), якщо вона триває 30 і більше календарних днів, не можна застосувати до обов’язку щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зазначений період.