Корпорація рішень

На Волині видурюють гроші через термінали та платіжні картки

23.08.2012

На території Волинської області все більше набувають розмаху шахрайські схеми, коли пройдисвіти спонукають громадян перераховувати гроші через банківські термінали та електронні платіжні системи.

Про це  розповів заступник прокурора Луцька Василь Корнесюк.

«Тільки за 7 місяців 2012 року на теренах Волинської області зареєстровано 56 заяв і повідомлень про факти таких видів шахрайств», – заявив він.

Зі слів Корнесюка, злочинна схема доволі проста. Як правило, зловмисники телефонують до потерпілих вночі на мобільні телефонии та повідомляють, що родич (син, дочка) потрапив «у біду», пропонуючи єдиний шлях вирішення – переказ коштів. Довірлива та налякана жертва починає робити все, що їй скажуть.

Так, шахраї представлялись працівниками міліції, повідомляли потерпілим про те, що їхні родичі нібито затримані за скоєння злочину (дорожньо-транспортна подія, збут наркотиків), а за «сприяння у звільненні їх з-під варти та позитивне вирішення питання з кримінальною справою» вимагали у спантеличених та схвильованих людей перерахувати гроші через банківські термінали та електронні платіжні системи.

Найчастіше своїми жертвами злочинці обирають жінок. Зафіксовані випадки, коли злочинці вимагали та отримували від довірливих жертв «нагороду» у розмірі 30 тисяч гривень. В окремих випадках потерпілий диктував шахраям лише номер із картки поповнення, а подальші операції з перерахунку коштів вони здійснювали самі.

Заступник прокурора Луцька стверджує: аби не стати жертвою подібного злочину, необхідно найперше зателефонувати своїм родичам, які нібито затримані працівниками міліції, встановити їхнє дійсне місце перебування. Після чого негайно повідомити органи внутрішніх справ за телефоном «102» про отримання таких дзвінків.