Корпорація рішень

Зміни при відчуженні автомобілів

15.11.2012

Верховна Рада спростила процедуру відчуження та реєстрації транспортних засобів. Про це йдеться у Законі України N 5413-VI від 2 жовтня 2012 року.

З 1 січня наступного року дохід від продажу чи обміну легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) визначатиметься виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості (за вибором платника податку).

Крім того, змінами до пункту 173.2 Податкового Кодексу України встановлено, що дохід, отриманий від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/абомопеда, не підлягатиме оподаткуванню (дана норма почне діяти з 01.01.2013 року). Тож протягом року фізична особа може без оподаткування продати один: легковий автомобіль, мотоцикл та мопед.

Відповідно до закону також передбачено відмінити сплату пенсійного збору при купівлі легкового авто, але тільки при другій і наступній державній реєстрації. При цьому ставка збору залежно від вартості автомобіля коливатиметься від 3% до 5%. А також зменшити розмір держмита, яке сплачується за нотаріальне посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів.

 

Читайте також: