Корпорація рішень

Діяльність благодійних фондів у школах має бути офіційною – прокуратура

17.01.2013

Прокуратура Львова виявила порушення законодавства про освіту та благодійництво у діях посадових осіб низки шкіл Львова та районних відділів освіти ЛМР. Про це повідомили у прес-службі прокуратури міста Львова.

Справа в тому, що відповідно до вимог закону, батьківські комітети мають право створювати благодійні фонди, контролювати надходження та розподіл залучених коштів на потреби навчальних закладів. Однак, такі комітети підлягають обов’язковій реєстрації. Натомість усупереч вказаним вимогам, діяльність батьківських комітетів у школах Львова не реєструється та офіційно не визнається.

Крім цього, виявлено численні факти, коли керівництво навчальних закладів не звітувало перед батьками про цільове використання залучених благодійних коштів. Зокрема, такі порушення законодавства мають місце у низці шкіл Шевченківського, Залізничного, Личаківського та Франківського районів Львова. За результатами проведених перевірок прокуратурою Львова також внесено подання начальнику управління освіти Львівської міської ради з вимогою притягнути винних осіб до відповідальності та усунути згадані порушення законності.