Корпорація рішень

План заходів з відзначення річниці бою під Крутами

28.01.2013

29 січня, у Львові відзначать 95-ту річницю бою під Крутами. Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

Програма заходів

13:00 – Покладання квітів до могили учасника бою під Крутами І. Лоського на Личаківському кладовищі;

15:00 – Вечір-реквієм з нагоди вшанування подвигу Героїв Крут у Львівському державному ліцеї із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут;

18:00 – Свічкова хода ліцеїстів Львівського державного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, молодіжних організацій та представників громадськості пішохідною алеєю проспекту Свободи за маршрутом: площа біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької – площа біля пам’ятника  Т.Шевченкові – Марійська площа.

Як відомо, бій під Крутами  відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин. Між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. Після цього про подвиг молоді під Крутами було забуто на більш як на 70 років. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Лише 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник, а з нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам’ятну гривню. Натомість, про бій під Крутами завжди пам’ятали українці, які проживали закордоном. Відзначаючи дату проголошення незалежності України, вони згадували й про трагічний подвиг українських юнаків.