Корпорація рішень

Для обліку тепла й води українців зобов’яжуть встановлювати лічильники

23.01.2013

Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроект про вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг, а також обов’язковий перехід всіх категорій споживачів на комерційний облік води і теплової енергії. Проект закону зареєстрований в парламенті під №2052 від 21 січня 2013 року.

Зокрема у документі пропонується, щоб «централізоване водопостачання і централізоване постачання гарячої води», а також «постачання теплової енергії» здійснювалися за умови обов’язкового комерційного обліку, тобто встановлення лічильників.

Таким чином лічильниками води мають бути обладнані всі бюджетні та інші установи до 1 жовтня 2014 року. Населенню ж треба буде встановити лічильники води до 1 жовтня 2017 року. У свою чергу теплові лічильники мають бути повністю встановлені в бюджетних установах до 1 січня 2014 року та до 1 січня 2018 року у населення.

На думку розробників законопроекту, обов’язкове встановлення лічильників тепла та води «забезпечить раціональне споживання цих ресурсів, зменшить негативний вплив на економіку України від значного зростання цін на імпортований природний газ, підвищить рівень енергетичної безпеки держави».

За даними галузевої статистики станом на 1 січня 2012 року 43,7% багатоквартирних будинків обладнані лічильниками холодного водопостачання, 15,9% – гарячого водопостачання, 38,3% – теплової енергії і регуляторами температури. Всього для впровадження комерційного обліку необхідно буде встановити ще 248 тисяч приладів обліку холодної і гарячої води та 111 тисяч приладів обліку теплової енергії.

Нагадаємо, раніше парламент зобов’язав українців встановити газові лічильники до 2018 року.