Корпорація рішень

Хворих залишили без ліків проти ВІЛ/СНІДу та гепатиту

17.01.2013

Впродовж 2012 року щонайменше п’ять ОДА та одинадцять рад міст обласного значення не закупили медикаментів для допомоги хворим на ВІЛ/СНІД та гепатит. Такі висновки експерти Центру політичних студій та аналітики зробили в результаті моніторингу прозорості роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, що був проведений у грудні в межах проекту «Знати, щоб Діяти!».

За даними Міністерства охорони здоров’я, лише за півріччя  2012 року в Україні зареєстровано 10051 новий випадок ВІЛ-інфекції. В той же час, кількість смертельних випадків серед хворих на гепатит значно перевищує кількість смертей від СНІДу. За офіційними даними щодня від гепатиту в Україні помирає щонайменше 48 осіб.

У той же час, у грудні 2012 року під час круглого столу президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк оприлюднив дані, відповідно до яких,  Держбюджет-2013 – це бюджет евтаназії, адже в ньому зовсім не закладено коштів на лікування гепатитів і лише на 40% буде профінансовано лікування СНІДу та туберкульозу, що призведе до смерті 110 тисяч українців уже наступного року.

Нагадаємо, що 2011 року склалася подібна ситуація, але під тиском громадськості було внесено поправки до Держбюджету та врятовано 24000 українців.