Корпорація рішень

МОЗ виключив ліки від мігрені з переліку психотропних та наркотичних речовин

10.01.2013

З метою належного забезпечення хворих на мігрень лікарськими засобами та уникнення неоднозначних трактувань законодавства, під час останнього засідання Уряду було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», якою внесено зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №770 від 6 травня 2000 року. Про це повідомили в прес-службі Мінохорони здоров’я.

Зазначеними змінами передбачено, що лікарські засоби, у тому числі активні фармацевтичні інгредієнти, що містять похідні групи триптамінів, виключено зі списку «Особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено», а також речовини декстрометорфан і декстрорфан виключено зі списку «Наркотичні засоби, обіг яких обмежено». Нагадаємо, що віднедавна і до цього часу в державі склалася непроста ситуація з відпуском в аптечних закладах лікарських засобів від мігрені через включення Державною службою України з контролю за наркотиками похідних триптаміну до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

На думку чиновників Міністерства охорони здоров’я внесені зміни сприятимуть удосконаленню законодавства України в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів і прекурсорів та дозволять громадянам, хворим на мігрень, без перешкод купувати лікарські засоби в аптечних мережах та отримувати належне й своєчасне лікування.

Водночас у МОЗ України наголошують, що більшість засобів для лікування мігрені відпускаються за рецептом. Згідно з чинною редакцією Державного формуляру лікарських засобів, до препаратів для лікування та профілактики мігрені, належать анальгетики, нестероїдні протизапальні лікарські засоби, спазмолітичні засоби тощо.