Корпорація рішень

Торік Нацбанк витратив утричі більше державних коштів, ніж Кабмін і ВР

16.01.2013

Національний банк під керівництвом Сергія Арбузова в 2012 році провів тендери на 462 мільйонів гривень. Це втричі більше, ніж сумарна сума тендерів Кабінету міністрів – 58 мільйонів гривень, та Верховної Ради – 108 мільйонів гривень. Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Видатки парламенту могли б бути більшими, якби отримав розвиток проект будівництва скляного атріуму над внутрішнім двориком головної будівлі Верховної Ради по вул. Грушевського, 5 та будівництва 9-ти поверхового будинку для парламентських комітетів по вул. Садова, 3а. Будівельні проекти було замовлено в 2011 році, коли парламентом керував Володимир Литвин, їх розробка мала бути завершена наприкінці 2012 року, коли і мали початись будівельні роботи.

Разом з тим, тендери Нацбанку в 2012 році не перевищили суми у 635 мільйонів гривень, яку минулого року через тендери провели на утримання та покращення умов президента Віктора Януковича та його апарату. Серед тендерів Нацбанку найбільшими статтями видатків стали оргтехніка та програмне забезпечення (187 мільйонів гривень), запуск телеканалу «Банк-ТБ» (87 мільйонів гривень), видатки регіональних управлінь НБУ (93 мільйони гривень).

Саме через Івано-Франківське УНБУ минулого року було виділено 23 мільйони гривень на добудову бази відпочинку «Прикарпаття» в Яремче, на яку за три роки було проведено тендери на 87 мільйонів гривень.