Корпорація рішень

НБУ не обмежуватиме резидентів щодо переказу валюти за кордон

25.01.2013

Національний банк України зняв обмеження граничної суми переказу фізичними особами-резидентами іноземної валюти за межі України. Про це повідомила начальник Управління методології валютного регулювання Національного банку України Людмила Чепінога.

14 грудня 2012 року Правління НБУ прийняло постанову № 531 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 8 січня 2013 року за № 78/22610.

Цією постановою, на підставі індивідуальної ліцензії НБУ щодо розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України, Національний банк України зняв обмеження щодо граничної суми переказу фізичними особами-резидентами іноземної валюти за кордон. Тепер на підставі вищезазначеної ліцензії фізичні особи-резиденти можуть здійснювати перекази іноземної валюти на ці рахунки без обмежень.

У Постанові № 531 конкретизується механізм обов’язкового продажу валютної виручки, яка надходить на рахунки резидентів (юридичних та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності), відкритих за межами України на підставі індивідуальної ліцензії щодо розміщення валютних цінностей на рахунках за межами нашої держави. Передбачено, що обов’язковий продаж здійснюватиметься власником ліцензії або шляхом перерахування суми в іноземній валюті до уповноваженого банку, або ж шляхом здійснення обов’язкового продажу іноземної валюти з власного рахунку.

Для фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) передбачена можливість купівлі іноземної валюти з метою її повернення, якщо вона була помилково (надмірно) отримана цими фізичними особами та продана уповноваженими банками згідно із вимогами щодо обов’язкового продажу надходжень на користь фізичних осіб в іноземній валюті з-за меж України.

Крім того, НБУ скасував вимоги щодо ведення банками журналу обліку здійснених в іноземній валюті переказів за межі України та виплати цих переказів. А також журналу обліку здійснених у межах України за дорученням фізичних осіб-нерезидентів переказів у національній валюті та виплати цих переказів.

Постанова № 531 набирає чинності з моменту її офіційного опублікування в періодичному виданні нормативно-правових актів «Офіційний вісник України», тобто з 25 січня 2013 року.

 

Читайте також: