Корпорація рішень

Після втрати годувальника інваліди з дитинства мають право на дві пенсії

28.01.2013

Інваліди з дитинства та діти-інваліди, в яких помер один із батьків, окрім допомоги у зв’язку із інвалідністю, мають право також і на допомогу у зв’язку із втратою годувальника. Про це повідомила керівник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Львівської міської ради Леся Дронь.

Вона зазначила, що призначення соціальної виплати інвалідам у зв’язку із втратою годувальника здійснюють в органах пенсійного фонду. Її розмір визначається відповідно до зарплати, яка була у годувальника та відповідно до трудового стажу, з якого він сплачував внески.

«Така норма діє уже впродовж п’яти років. Люди повинні знати, коли помирає батько чи мати, інвалід отримує право на ще одну соціальну виплату, яка не є меншою, ніж прожитковий мінімум», – підкреслила Леся Дронь. При цьому вона додала, що пенсія у зв’язку із втратою годувальника є довічною і виплачуються одночасно із державною соціальною допомогою інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

До слова, станом на сьогодні на Львівщині є близько чотирьох тисяч дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, які вже отримують соціальні виплати.