Корпорація рішень

У Міносвіти готові реагувати на махінації зі стипендіями

30.01.2013

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту готове терміново реагувати на конкретні факти щодо можливого завищення середнього бала успішності та зменшення виплати стипендій студентам, повідомляє прес-служба відомства.

«Згідно з Законом України «Про освіту», стипендія студентам вищих навчальних закладів призначається у порядку, визначеному Кабміном. Порядок призначення і виплати стипендії, затверджений постановою уряду від 12 липня 2004 р. № 882, передбачає, що мінімальний розмір середнього бала семестрового контролю для отримання студентом академічної стипендії становить 4,00 за п’ятибальною шкалою оцінювання. Таким чином, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту не має повноважень змінювати норму, визначену рішенням уряду, і ніколи не надавало жодних розпоряджень щодо цього. Не має таких повноважень і керівництво вищих навчальних закладів», – йдеться в повідомленні.

У Міносвіти також зазначають, що станом на 29 січня у відомстві немає жодного звернення чи скарги (ні письмово, ні усно, ні анонімно) від студентів щодо того, що виші приймають самостійно рішення стосовно завищення середнього балу успішності семестрового контролю, наслідком чого є зменшення кількості стипендіатів.

«У випадку, якщо хтось має інші відомості, просимо надати конкретні факти для термінового реагування та вжиття відповідних заходів», – сказано в повідомленні.