Корпорація рішень

Україні необхідні зовнішні кредити

31.01.2013

В України різко зросла потреба у зовнішньому кредитуванні, заявив у інтерв’ю Deutsche Welle представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Макс Альєр, повідомляє УНІАН.

За його словами, світова економічна кон’юнктура вплинула на економіку України, що призвело до зниження темпів зростання економіки, зменшення обсягів експорту і зниження державних доходів. У результаті, різко зросла потреба в зовнішньому кредитуванні і пошуках нових джерел надходжень коштів до бюджету.

Як відомо, 2010 року Україна і МВФ схвалили програму співпраці stand by загальним обсягом 15,5 мільярдів долларів з метою реалізації реформ в Україні. Влітку 2010 року Україна одержала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 мільярдів долларів. У грудні 2010 року було виділено другий транш у розмірі близько 1,5 мільярдів долларів. Після цього виділення коштів за програмою було заморожене через невиконання Україною низки взятих на себе зобов’язань, зокрема, щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.

На думку експертів міжнародного рейтингового агентства Fitch Rating, якщо Україна у 2013 році не отримає можливості одержати фінансування від Міжнародного валютного фонду, існує ризик подальшого скорочення резервів НБУ і неконтрольованої девальвації гривні, що може призвести до подальшого пониження рейтингів.

29 січня 2013 року місія Міжнародного валютного фонду прибула з візитом до України і перебуватиме в країні до 12 лютого.