Корпорація рішень

Зміни до Конституції пропонують ухвалювати підняттям рук

15.01.2013

У парламенті зареєстровано новий законопроект «Про процедуру голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції». Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Законопроект пропонує під час розгляду проектів законів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції, проводити голосування особисто, шляхом підняття руки.

«Голова Лічильної комісії в алфавітному порядку зачитує прізвище, ім’я та по батькові кожного народного депутата. Народний депутат України, чиє прізвище оголошено, якщо він голосує «за» – піднімає руку і виголошує своє волевиявлення – «за» у мікрофон з робочого місця, якщо ж він голосує «проти» чи «утримався» – не піднімаючи руки, сидячи на своєму місці, оголошує у мікрофон з робочого місця про відповідне волевиявлення. Лічильна комісія здійснює підрахунок голосів та інформує Верховну Раду України про остаточні результати голосування з кожного питання. Голова Верховної Ради України на підставі протоколу лічильної комісії, підписує відповідні постанови Верховної Ради України», – зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.