Корпорація рішень

Акцизні марки нового зразка матимуть трирівневий захист від підробки

06.02.2013

Міністерство доходів та зборів планує запровадити  акцизні марки нового зразка з трирівневим захистом від підробки. Про це повідомили в прес-службі відомства.

Нові марки вводяться з 1 квітня 2013 року. Інновація передбачена у проекті  постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яку прийнято на засіданні Уряду 4 лютого 2013 року.

Введення нових марок є одним з етапів створення комплексної автоматизованої системи обліку обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Система контролюватиме торгівлю підакцизними товарами на всіх етапах – виробництво, оптове постачання, роздрібний продаж тощо.

На думку експертів Міндоходів, прийняття постанови забезпечить ефективний державний контроль за обігом підакцизних товарів та своєчасне надходження коштів до державного бюджету від сплати акцизного податку, а також захистить споживачів від фальсифікованої продукції.

Окрім цього, Міндоходів пропонує підвищення вартості акцизних марок, оскільки розмір плати за них не збільшувався з 2008 року, в той час як виробники підняли ціни на свою продукцію за цей час у декілька разів. Наприклад,  мінімальна ціна на горілку у 2008 році становила 14 гривень, а у 2013 році – 30,1 гривень, що більше ніж в 2,2 рази. Середня ціна сигарет з фільтром у 2012 році становила 9,43 гривень, що порівняно з 2008 роком більше в 2,8 разів (3,34 гривень).