Корпорація рішень

Міліціонерам нагадають про права журналістів

19.02.2013

Представники МВС та УДО на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів 18 лютого презентували сигнальний варіант пам’ятки «Взаємодія міліціонера з медіа», повідомляє «Телекритика».

Пам’ятка складається з кількох розділів: «Права та обов’язки журналіста»; «Права та обов’язки міліціонера»; «Правовий довідник»; «Чому важливо співпрацювати зі ЗМІ»; «Основні елементи інтерв’ю» тощо.

Зокрема, у «Правовому довіднику» нагадується, що в МВС діють накази про вдосконалення взаємодії правоохоронців зі ЗМІ, згідно з якими міліціонери зобов’язані надавати допомогу журналістам при здійсненні їхньої законної діяльності.

За інформацією розміщеній у пам’ятці МВС…

Журналіст має право:

Журналіст зобов’язаний:

Також журналіст має право відкрито проводити фото- та відеозйомку будівель міськрайвідділів, фойє та інформаційних стендів у них. Спеціальний дозвіл для цього не потрібний.

Слід розуміти, що кожен виконує свої завдання. Міліціонер діє виключно у межах чинного законодавства, журналіст – у межах того, що не заборонено Законом.

Міліція не повинна порушувати права журналістів. Журналісти не повинні заважати міліції виконувати свої обов’язки.

Міліціонер має право:

Міліціонер зобов’язаний:

Правова база

У МВС України діють Накази «Про вдосконалення взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації» від 25.03.2010 № 88, «Про деякі питання покращання взаємодії органів внутрішніх справ зі ЗМІ» від 19.12.2011 №936, які зобов’язують начальників регіональних управлінь міліції:

ВАЖЛИВО! Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів тягне за собою відповідальність згідно із ст. 171 Кримінального кодексу України.

Науково-практичний коментар трактує перешкоджання, як протиправне створення будь-яких перепон, обмежень, заборон щодо одержання, використання, поширення та зберігання інформації окремим журналістом (журналістами) чи засобом масової інформації. Воно може виразитись, зокрема, у таких діях:

 

 

Читайте також: