Корпорація рішень

З квітня вступить в дію нова редакція Правил дорожнього руху

12.02.2013

З 15 квітня вступають в дію нововведення до Правил дорожнього руху, прийняті 11 лютого на засіданні Кабміну, пише «Коммерсант-Україна».

Зокрема, із ПДР виключений пункт, згідно з яким обгін транспортних засобів дозволяється тільки з лівої сторони, а також немає чіткого положення про необхідність зміни шин з початком нового сезону.

Вказується лише, що у випадку постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах зі слизькою проїжджою частиною «рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини».

Крім того, документом вводяться такі поняття, як «газон» («ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву й вирощування дерностворюючих трав») і «маневрування» («початок руху, перелаштування транспортного засобу з однієї смуги в іншу, поворот вправо або вліво, розворот, рух заднім ходом, з’їзд на узбіччя»). Зупинка й стоянка на газонах буде заборонена.

Також, згідно з новими ПДР, темним часом доби є «частина доби від заходу до схід сонця». Раніше було передбачено, що це період від закінчення вечірніх сутінків (30 хвилин після заходу) до початку ранкових сутінків (30 хвилин до сходу).

Згідно з новими правилами, дорожні знаки мають перевагу над дорожньою розміткою. До того ж, буде введено низку нових дорожніх знаків, наприклад, «Пункт зупинки трамвая», «Кінець пункту зупинки трамвая», «Культова споруда», «Промислова зона», «Фото-, відеофіксація порушень».

До білої й жовтої дорожньої розмітки додасться розмітка синього (місця парковки на проїжджій частині) і жовтогарячого кольору (тимчасова розмітка).

У новій редакції закріплене положення, згідно з яким з 1 жовтня до 1 травня всі транспортні засоби за межами населених пунктів повинні будуть їздити з увімкнутими ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

 

Читайте також: