Корпорація рішень

Строки позовної давності

04.02.2013

Закінчення строку позовної давності є підставою для відмови у судовому позові. Розберімося що таке позовна давність та якими є її часові межі.

Позовна давність

Позовна давність – це відрізок часу відведений для захисту своїх прав у суді, після закінчення якого особа позбавляється можливості звернення до суду. Початком перебігу строку позовної давності вважається день, коли особа довідалась чи повинна була довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

 

Строки позовної давності можуть бути:

 

Спеціальні строки позовної давності поділяються:

-        на вимогу про стягнення неустойки (штрафу, пені);

-        на вимогу про спростування розміщених у засобах масової інформації відомостей, що ганьблять честь, гідність, ділову репутацію, який обчислюється від дня розміщення цих відомостей у засобі масової інформації бо від дня, коли особа довідалась про ці відомості;

-        про переведення на співвласника прав і обов’язків покупця у разі порушення переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності;

-        на вимоги, що виникають у зв’язку з недоліками проданого товару;

-        на вимогу про розірвання договору дарування;

-        на вимоги, що виникають у зв’язку з перевезенням вантажу;

-        на вимоги, про оскарження дій виконавця заповіту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Строк позовної давності переважно перебігає безперервно. Проте законодавець встановлює низку випадків, коли залежно від обставини, можливо зупинити та перервати строк позовної давності.

 

 

 

Читайте також: