Корпорація рішень

МВС хоче заборонити маски під час мітингів

12.06.2013

Міністерство внутрішніх справ пропонує уточнити перелік предметів, які заборонено мати організаторам і учасникам мирних зборів. Про це розповів заступник голови МВС Віктор Ратушняк.

За його словами одна зі змін до законопроекту про мирні збори, підготовлених міністерством, передбачає, що до таких належить зброя, колючо-ріжучі предмети і предмети, які можуть бути використані для тілесних ушкоджень, боєприпаси, піротехнічні вироби, вибухові, легкозаймисті та ядучі речовини. Учасникам мітингів також пропонується заборонити приховувати обличчя масками, шарфами, пов’язками чи капюшонами.

«Коли народних депутатів закидали сніжками (2 квітня, після акції за вибори в Києві), виникли складнощі з розслідуванням, бо у порушників були закриті обличчя», – пояснив заступник міністра.

За його словами, МВС ініціює розробку відповідних змін до Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення, щоб відповідальність за порушення порядку під час акцій несли не тільки хулігани, але й організатори мітингів.

Крім того, як відомо, передбачається обов’язкове повідомлення органів влади про проведення мітингу за 48 годин до його початку та присутність на акції співробітників міліції.

Уже восени законопроект буде внесений до сесійної зали.