Корпорація рішень

З вересня деякі поштові послуги подорожчали на 15%

02.09.2013

В Україні набули чинності нові Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку, якими передбачено підвищення тарифів на ряд послуг поштового зв’язку в середньому на 15%, повідомляє Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Так, розмір змін тарифів на пересилання посилок без оголошеної цінності в межах області і в межах України становить у середньому 15% (за посилку та за кожний кілограм). У той же час не буде змінено тарифи на пересилання в межах України листів та поштових карток і бандеролей масою до 2 кг, у тому числі замовних, і тарифи на пересилання в інші держави секограм, листів, поштових карток вагою понад 50 г і простих бандеролей.

Також в Україні будуть скореговані тарифи на міжнародні пересилання поштової картки та листи масою до 20 г і понад 20 г до 50 г і тарифи за пересилання посилок без оголошеної цінності, вартість яких буде залежати від напрямку. У НКРЗІ також відзначили, що з урахуванням світового досвіду нові тарифи передбачають зміну рівня знижки – з 20% до 40 %, яка може надаватися оператором користувачам на послуги поштового зв’язку (але не нижче собівартості).

НКРЗІ є колегіальним органом державного регулювання у сфері телекомунікацій, інформатизації, користування радіочастотним ресурсом та надання послуг поштового зв’язку. Здійснює повноваження органу ліцензування, дозвільного органу, регуляторного органу та органу державного нагляду у галузі зв’язку. Підпорядковується Президенту України, підзвітна ВР. НКРЗІ складається з Голови та шести членів комісії, які призначаються на посади Президентом України, повідомляє УНІАН.