Корпорація рішень

Утилізаційний збір стягуватиметься з автомобілів ввезених з 1 вересня

02.09.2013

В Україні набув чинності закон про утилізаційний збір, який Президент України Віктор Янукович підписав 31 липня.

Нагадаємо, 4 липня парламент прийняв у цілому законопроекти N0936 «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» і N0975 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».

Відтепер базові ставки утилізаційного збору будуть складати 5,5 тисяч гривень для легкових автомобілів, а для автобусів, вантажних і вантажно-пасажирські автомобілів або спецтехніки – 11 тисяч гривень. Остаточний розмір збору буде розраховуватися за допомогою коефіцієнтів. Таким чином, з нових легкових автомобілів буде сплачуватися сума в межах 4,73-30,2 тисячі гривень, з уживаних – 9,46-60,5 тисяч гривень залежно від обсягу двигуна. Плата для решти видів нових транспортних засобів складе 8,8-14,74 тисяч гривень, а вживаних – 17,6-29,4 тисяч гривень залежно від їх маси.

Слід зазначити, що не всі автомобілі будуть обкладатися утилізаційним збором. Відповідно до одного з прийнятих депутатами документів, українські виробники, які мають повний цикл виробництва, що включає зварювання і фарбування, і заводи, що здійснюють промислову збірку автомобілів, звільняються від сплати збору. Такий опцією вони можуть скористатися за умови гарантування самостійної утилізації та створення необхідних потужностей. У сегменті легкових автомобілів цим критеріям відповідають Запорізький автозавод, «Богдан», «Єврокар» і Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ).

 

Читайте також: