Корпорація рішень

Апеляційний суд Львівщини отримав нового голову

23.10.2013

Представлення нового голови Апеляційного суду Львівської області – Петра Каблака. Він був призначений на цю посаду вчора рішенням Вищої ради юстиції терміном на 5 років.

Попередній голова Апеляційного суду Львівської області Валентин Государський пропрацював у цьому кріслі рекордний термін – 27 років. Цьогоріч йому виповнилося 65 років, а тому він, згідно із законодавством, більше не міг залишатися на цій посаді.

Щодо перших кроків на новій посаді, то, за словами Каблака, сьогодні одним з головних завдань є запровадження електронного суду, і в усіх судах області вже є монітори для здійснення відеоконференцзв’язку. «До кінця року вони мають пройти апробацію, і з наступного року ми будемо активно це запроваджувати», – пообіцяв голова.

Довідка

Каблак Петро Іванович народився 12 липня 1960 рjre у с. Довпотів Калуcького району Івано-Франківської області.

Після закінчення середньої школи в 1977 році навчався у ТУ №6 м. Калуша по спеціальності електрика, після чого працював на Івано-Франківському локомотиво-ремонтному заводі.

1979-1981р. – служба в армії (Смоленська область, будівельні війська).

1981-1983 р. – працював електриком у автогаражі Відділу робітничого постачання ВО «Хлорвініл» (м. Калуш).

З 01.12.1983 р. – слухач підготовчого відділення ЛДУ ім. І. Франка, за результатами здачі екзаменів зарахований на перший курс юридичного факультету.

1984-1989 р. – студент юридичного факультету ЛДУ ім. І. Франка (літо 1985 р. – участь у студентському будівельному загоні, бригадир). Після закінчення навчання, скерований в розпорядження Львівського обласного управління юстиції на судову роботу, зазначеною установою направлений на стажування у Ленінський районний народний суд м. Львова.

1989-1991 р. – стажист Ленінського районного народного суду м. Львова.

1991р. – вересневою сесією Львівської обласної ради обрано суддею Галицького (раніше Ленінського) районного суду м. Львова на десятилітній термін.

2001 р. – Верховною Радою України в червні місяці безстроково обрано суддею Апеляційного суду Львівської області. З того часу по даний час працює суддею у судовій палаті у цивільних справах.

2007-2010 р. заступник голови судової палати у цивільних справах.

До 2010 р. – член ради суддів, заступник голови ради суддів загальних судів Львівської області та член кваліфікаційної комісії суддів Львівського округу.