Корпорація рішень

Уряд розробив правила для роботи ринків

21.10.2013

В уряді запропонували чітко регламентувати роботу ринків: створювати їх виключно на конкурсній основі та заборонити функціонування без спеціального паспорта та бізнес-плану, пише Комерсант-Україна.

Створенням та організацією ринків можуть займатися лише після перемоги в конкурсі, проведеному селищними, сільськими та міськими радами. Для участі в конкурсі юридична особа повинна подати затверджений паспорт ринку та бізнес-план на 20 років. Документи повинні містити зобов’язання створити протягом року громадське об’єднання продавців ринку, яке захищатиме їхні інтереси. Такі об’єднання також отримають право викупити частку у статутному капіталі керуючої компанії.

У новому законопроекті ринки класифікуватимуть за конструкцією (криті, відкриті, комбіновані), часом роботи (постійно діючі, сезонні, ранкові, вечірні), місцезнаходженням, видами торгівлі (оптові/ роздрібні), товарною спеціалізацією.

Пріоритетним критерієм для комісії при виборі переможця має стати надання не менше ніж 25 % торговельних місць на ринку продавцям, які торгують товарами власного виробництва.

Дозвіл на організацію ринку буде видаватися безкоштовно на 20 років з можливістю продовження при виконанні умов бізнес-плану. Договір оренди з продавцем укладатиметься не менше ніж на п’ять років, а розмір орендної плати і тарифи на послуги на території комплексу будуть узгоджуватися з місцевою владою після затвердження Кабміном порядку визначення плати.

Експерти говорять про необхідність цього закону, але побоюються, що слабка прогнозованість роботи бізнесу в нинішніх умовах утруднить отримання дозволів на організацію ринків. За його оцінками, документ після погодження з громадськістю та державними органами вдасться передати до парламенту лише в 2014 році.