Корпорація рішень

Швейцарія вирішила скасувати банківську таємницю

16.10.2013

Після багаторічних переговорів Швейцарія підписала Конвенцію про взаємне адміністративне сприяння з податкових питань, скасувавши банківську таємницю. Втім, рішення може бути анульовано парламентом або на референдумі.

Як зазначає SwissInfo, поки ще Конвенцію не ратифіковано швейцарською стороною, оскільки для цього потрібна згода парламенту. Цілком можливо, що всупереч волі уряду, федеральна асамблея Швейцарії відмовиться від участі в угоді, оскільки в червні 2013 року парламентарії вже відмовлялися скасовувати банківську таємницю.

Альпійська конфедерація стала 58-ю країною, що приєдналася до конвенції. Як заявив куратор з податкових питань Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Паскаль Сен-Аман, Швейцарія перестане бути «тихою гаванню» для тих, хто ухиляється від податків у себе на батьківщині.

Відповідно до підписаної конвенції, влада Швейцарії має передавати дані про вкладників своїх банків за запитами податкових органів інших країн. В найближчому майбутньому влада Швейцарії має підписати угоди про автоматичний обмін даними вкладників.