Корпорація рішень

Парламентарі пропонують відкрити інформацію про власників нерухомості

04.11.2013

Народні депутати зареєстрували в парламенті законопроект, згідно з яким доступ до інформації про власників української нерухомості стане відкритим через портал прав на нерухоме майно, підконтрольний Міністерству юстиції.

Суть законопроекту полягає в тому, щоб кожна людина мала змогу подивитися, кому належить те чи інше нерухоме майно: квартира, маєток, будинок. Зараз право на отримання такої інформації мають нотаріуси, представники правоохоронних органів і судів. Депутати вважають, що повна відкритість таких баз дозволить уникнути проблем з держреєстрами та рейдерських атак на майно.

“Скажіть мені, будь ласка, коли ти не знаєш, кому належить ця квартира, і суд приймає рішення на користь людини, яка є махінатором, ви не зможете це ніяк довести, тому що в змові складаються суддя, нотаріус і так далі. Але коли ви будете бачити відкритий прозорий реєстр, і що протягом багатьох років ця квартира належить конкретному громадянину, який платить за неї податки, і отримав її у спадок або купив, то які можуть бути проблеми? Як ви цю квартиру заберете?”, – наголосив один з розробників законопроекту.