Корпорація рішень

МВС планує запровадити ідентифікаційні картки дитини

06.11.2013

МВС України пропонує запровадити в країні ідентифікаційні картки дитини. Подібний досвід уже мають кілька держав, зокрема – США та Канада.

Головна ідея створення ідентифікаційної картки дитини – полегшення розшуку підлітка, якщо він зникне. Громадяни матимуть змогу заповнити картку разом зі своєю дитиною. Також дорослі зможуть обговорити з підлітком елементарні правила безпеки: як себе поводити, щоб не стати жертвою злочину. Поради фахівців розміщені у бланку картки.

Діти-учасники програми «Дослідники» разом із працівниками підрозділів кримінальної міліції у справах дітей розповсюджуватимуть бланки картки під час батьківських зборів у школах. Заповнену ідентифікаційну картку батьки зберігатимуть вдома. У разі зникнення дитини надання картки з інформацією значно полегшить правоохоронцям її розшук. Крім того, при виїзді на відпочинок за кордон громадяни зможуть брати картку з собою і в разі необхідності – надати місцевим правоохоронним органам, повідомляє УНІАН.

Наразі проект щодо заповнення ідентифікаційної картки дитини вже апробовується на базі Івано-Франківської області, де починає діяти програма «Дослідники», повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю МВС України.