Корпорація рішень

Пріоритетний напрямок торгівлі для Львівщини – ЄС

22.11.2013

У січні-вересні 2013 року Львівщина експортувала товарів на 922 мільйонів доларів, імпорт в область становив 1983,3 мільйони доларів. За рік експорт скоротився на 9%, імпорт – майже на 22%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі склало 1060,9 мільйонів доларів. Про це повідомили в ГУ статистики у Львівській області.

Пріоритетним напрямком зовнішньої торгівлі області є країни Євросоюзу. Упродовж дев’яти місяців поточного року туди було реалізовано продукції на 618 мільйонів доларів США, що склало 67% загальнообласного експорту.

Вартість імпортованих товарів з Євросоюзу становила 1,4 мільярди доларів – майже 72% імпорту Львівщини.

На тлі загальнообласного скорочення обсягів зовнішньої торгівлі упродовж дев’яти місяців 2013 року, обсяг експорту у країни ЄС зріс на 11%, імпорт з цих країн збільшився майже на 6%.

Львівщина поставляла у країни ЄС вузли електрообладнання для автомобілів, текстиль, продукти переробки плодів та овочів, меблі, деревину та вироби з деревини. Важливо відзначити, що вузли електрообладнання для автомобілів, текстиль, значна частина меблів відвантажені на умовах переробки давальницької сировини.

У структурі імпорту переважали нафтопродукти, обладнання, пластмаси, продукція металургії та хімічної промисловості, текстиль, м’ясо (переважно свинина), паперово-картонна продукція.

Польща та Німеччина – найважливіші торговельні партнери області за останнє десятиріччя. У січні-вересні 2013 році вони забезпечили майже 40% експорту та понад 60% імпорту області. Питома вага країн СНД становила 25% у загальнообласному експорті та 13% – в імпорті. У торгівлі з цими країнами експорт зменшився на 3% і становив 231 мльйонів доларів, імпорт скоротився на 70% і склав 255 мільйонів доларів.