Корпорація рішень

Суддівські, прокурорські та депутатські пенсії зменшили на 10%

31.03.2014

Українським прокурорам, народним депутатам, суддям та держслужбовцям зменшили розміри пенсій, призначені за «спеціальними» законами, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Як зазначається у повідомленні, до цього часу їх пенсії, нараховувалася у розмірі 80% від суми місячної заробітної плати (заробітку), з якої було сплачено єдиний соціальний внесок, у той час як для інших громадян при стажі роботи 40 років цей розмір складає 54%.

З метою встановлення соціальної справедливості Верховною Радою України 27 березня прийнято Закон України, що передбачає, зокрема зменшення розмірів пенсій, призначених за «спеціальними» законами та встановлення їх на рівні 70% від суми місячної заробітної плати (заробітку), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Реалізація цієї норми стосуватиметься 3 328 осіб та дасть можливість скоротити видатки Державного бюджету України на виплату пенсій до кінця 2014 року на суму близько 10,7 мільйонів гривень.