Корпорація рішень

За даними НБУ золотовалютні резерви України скоротились на $ 2,3 мільярди

07.03.2014

У лютому 2014 року золотовалютні резерви України скоротилися на 13,2%, або з 2,343 до 15,462 мільярдів долларів. Про це на своєму інтернет-ресурсі повідомив Національний банк України (НБУ).

«Загальне сальдо валютних інтервенцій у лютому було від’ємним і становило 1,721 мільярдів долларів. Значна частка продажу іноземної валюти Національним банком була спрямована на підтримку платежів НАК «Нафтогаз України» за імпортований природний газ», – зазначено в повідомленні.

Згідно з ним, в лютому Україна вчасно та в повному обсязі виконувала свої планові зобов’язання за державним і гарантованим державою боргом, зокрема, виплативши МВФ в еквіваленті 376 мільйонів долларів та інші платежі за зобов’язаннями уряду в обсязі 423 мільйони долларів.

Нацбанк зазначає, що поступовий перехід до гнучкого курсоутворення та продовження переговорів про надання фінансової підтримки МВФ та іншими кредиторами знижує тиск на золотовалютні резерви, а в перспективі – сприятиме їх зростанню.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в січні золотовалютні резерви України скоротилися на 12,8%, або 2,6 мільярди долларів.