Корпорація рішень

Квоти імміграції для діячів науки та культури вдвічі збільшено

24.06.2014

Уряд України вдвічі збільшив квоти імміграції для діячів науки та культури: з 10 до 20 осіб – за всіма областями та з 25 до 50 – в Києві. Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів №571 від 11 червня «Про встановлення квоти імміграції на 2014 рік» оприлюднено на його сайті.

Згідно з ним, виняток становили лише Крим та Севастополь – для кожного з цих регіонів України ліміт було піднято з 25 до 35 осіб.

Окрім того, на поточний рік уряд повністю скасував регіональні обмеження на імміграцію осіб, що здійснили інвестиції в економіку країни у вільно конвертованій валюті на суму понад $100 тис.

Минулого року найбільш жорсткі регіональні квоти для імміграції іноземних інвесторів були у Волинській області – одна людина, Донецькій – дві, Криму – три і Вінницькій, Чернігівській та Львівській областях – по п’ять осіб.

До Чернівецької області у 2013 році могли іммігрувати щонайбільше десятеро інвесторів, до Одеської – 20 та до Івано-Франківської – 25, тоді як в інших регіонах обмежень не було.

Загалом квоту імміграції на поточний рік встановлено на рівні 6376 людей порівняно з 6221 роком раніше, при цьому левову частку становлять близькі родичі громадян України або батьки, чоловік та діти іммігранта.