Корпорація рішень

Європейці стривожені зростанням кількості туристів

17.08.2017

Населення європейських країн починає протестувати проти масового напливу туристів, які порушують рівновагу місцевої економіки”, та “спотворюють ідентичність” регіону. Про це йдеться в четверговому номері паризької Le Figaro.

Зокрема, у публікації йдеться про маніфестацію 17 серпня проти “надмірної туристичної активності” в іспанській Країні Басків у Сан-Себастьяні, приурочену до місцевого свята баскської культури.

За даними видання, країна минулого року зареєструвала рекордну кількість туристів – 75,6 млн туристів, а в 2017 році очікується понад 80 млн. У туристичному секторі зайняті 13% населення Іспанії і 20% – Каталонії.

У Барселоні кількость відвідувачів зросла з 1,7 млн в 1990 році до 9 млн у 2016-му. Наслідком цього стало те, що власникам квартир у каталонській столиці достатньо здавати житло туристам до 12 ночей на місяць, щоб отримати дохід вищий, ніж від звичайної оренди житлоплощі. В результаті місцевим жителям стає дедалі складніше орендувати квартири по кишені, та і пропозиція на ринку житла скорочується.

Le Figaro зазначає, що й інші міста європейського Середземномор’я та Адріатики починають реагувати на туристичні потоки. Понад 2 тис. жителів Венеції маніфестували в липні проти шкоди, якої щорічно завдають місту 27 млн туристів. Власне населення історичного центру Венеції скоротилося з 175 тис. в 1950 році до нинішніх 55 тис. Орендна плата за житло в місті дедалі зростає, оскільки власники квартир часто вважають за краще здавати їх туристам. Приблизно третина житлового фонду в історичній частині міста перетворилася на міні-готелі bed and breakfast. Маніфестації проти туризму нещодавно відбулись і в Римі.

Влада Хорватії, йдеться у статті, розпочинає вживати заходів щодо обмеження різко збільшеного останніми роками туризму. В січні 2017 року муніципалітет Дубровника оголосив, що обмежить до 8 тис. присутність туристів в історичному центрі відповідно до рекомендації ЮНЕСКО. А обраний у червні новий мер міста запропонував скоротити цю цифру до 4 тис.