Корпорація рішень

У Туреччині розкопали скульптуру цариці віком 3000 років

17.08.2017

Під час розкопок в кургані Тайнат під містом Хатай археологи знайшли скульптуру жінки, створену 3 тисячі років тому, повідомляє Gursesintour.

“У 2012 році була знайдена скульптура царя Суппілілуліума. Під час робіт в цій області, був знайдений фрагмент жіночої скульптури вище пояса. Є досить вагомі підстави вважати, що вона зображує дружину царя Суппілілуліума. Хоча це може бути і анатолійська богиня Ку-баба, однак ця скульптура з точки зору інфографіки більше схожа на людську”, – розповів професор.”Ми припускаємо, що скульптура в первісному вигляді була дуже великою, її висота могла бути 4-5 метрів. Знайдено дуже велику кількість фрагментів цієї скульптури. Ми починаємо реставраційні роботи”, – пояснив Гаррісон.За словами професора, дана знахідка представляє велику цінність для науки у вивченні Хеттського царства, народи якого проживали раніше на території Малої Азії.
Розкопки кургану Тайнат під Хатаєм тривають протягом 13 років, і в цьому сезоні підходять до завершення. Колективом, до складу якого входить 20 археологів, керує професор Тімоті Гаррісон з канадського університету в Торонто.